środa, 10 marca 2010

Mieszkania szukam

Spotykamy się czasami z różnicami cen domów bezpośrednio pod miastem, gdzie dojeżdża komunikacja miejska. Ludzie uciekają z miasta na przedmieścia. W takich miejscach przeważnie trzeba liczyć na bardzo duże ceny, żeby mieć spokój, jednak nie chcą rezygnować z jego miejskich uroków - wszędzie blisko, gdzie dojazd taksówką nie jest zbyt drogi. Tanie domy znajdujemy pod miastami. Na przedmieściach mnóstwo ludzi buduje sobie wille. Wille to są przeważnie domy z basenem o bardzo wysokim standardzie, kosztują też majątki dla zwykłych ludzi.
Nieruchomości to rzeczy, których nie można ruszyć. Tu nie ma zbyt wielu powodów do zastanawiania się i dochodzenia czym są nieruchomości - to po prostu domy, mieszkania i działki.
Mieszkania dzielimy na: mieszkania duże, średnie i małe. duże mieszkanie jak wiadomo, są większe od średnich i raczej nie mają ograniczeń co do wielkości, choć znajdujemy miejsc, gdzie mieszkania mają po 200 metrów kwadratowych! Średnie mieszkanie ma od 40 metrów do 68 jakieś dwa pokoje, Duże mieszkania jeśli są w miarę nowe czy też wyremontowane, a ich style to designerski i nowoczesny, nazywamy je apartamenty. Małe mieszkania to kawalerki, są to mieszkania dobre dla jednej osoby ewentualnie pary, której nie przeszkadza ścisk, bo mogą zaoszczędzić miejsce zwłaszcza na łóżku czy innych rzeczach. Kawalerki mają do 40 metrów i przeważnie jest to jeden pokój, łazienka i kuchnia.
Domy róznej wielkości stojące na określonym obszarze, terenie. Domy mają to do siebie, że mieszkają w nich duże rodziny, trudno je ogrzać, ale nikt nie przeszkadza Ci słuchając za głośno muzyki, możesz odkurzać sobie o północy, możesz robić dużo bardziej dziwnych rzeczy niż w mieszkaniu, gdzie sąsiadów masz za ścianą. Generalnie domy są rewelacyjnym rozwiązaniem dla wielu rodzin, najlepsze są domy jednorodzinne, bo wtedy sąsiedzi są za siatką. Mogą być także domy bliźniacze, potocznie zwane bliźniakami. Są to domu ulokowane w jednym długim budynku, podzielone na segmenty, w których mieszkają ludzie. Domy jednorodzinne mają do dyspozycji 4 strony (zakładając, że jest to prostokąt), zaś domy bliźniacze mają tylko dwie, tylną i przednią. Dla rodzin, które chcą mieć sąsiadów, mieć z nimi kontakt, nie przeszkadza to, jeśli ktoś zaś pragnie mieć dom jednorodzinny, musi szukać gdzieś indziej.
Przymusowa współwłasność - to w przypadku, kiedy przedmiotem własności jednego właściciela jest grunt, a drugiego dane budynki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz