środa, 10 marca 2010

mieszkania, cd.

Nieruchomość także jest rzeczą, rozumianą w świetle prawa cywilnego jak domy i mieszkania. Można podzielić nieruchomości na trzy rodzaje: Nieruchomości gruntowe, Nieruchomości Budynkowe i Nieruchomości lokalowe. Intuicyjnie wiemy o co chodzi.
Nieruchomości gruntowe to część powierzchni znajdującej się w naszym kraju mówiąc kolokwialnie. Do nich także należą znajdujące się na nich budynki, roślinność i wszystkie inne rzeczy trwale związane z ową nieruchomością. Tworzą one części składowe danej nieruchomości, ale mogą być przedmiotem innej nieruchomości jaką jest nieruchomość lokalowa. W przypadkach, kiedy nie można określić, czyj jest np. dom na danej posesji, wg prawa domniewywuje się, że domy są właściciela nieruchomości gruntowej.

Tanie domy mogą być na przedmieściach małych miasteczek, na wsi i nadal są bardzo chętnie kupowane. Jednak mniej więcej 40 kilometrów od dużego miasta nie jest straszną odległością, a zapach o poranku, czyste powietrze zmienia się diametralnie. Tanie domy to także domy z drewna, im bliżej natury tym wcale nie drożej. Domy z drewna, inaczej domy z bali to przepiękne domy, które mogą być niesamowicie ekonomiczne. Ogrzewanie takiego domu nie jest problemem, są one zarazem dobrze ocieplone, co nie przepuszczają zimna do środka i wypuszczają ciepło na zewnątrz. Domy z bali wyglądają bardzo ładnie, niektórym mogą kojarzyć się z górskimi domkami, ale to nie one. W zależności, jaki chcemy dom drewniany, tutaj jest to kwestia dogadania się z architektem, który będzie go projektował. Oczywiście, wiele zależy od środków, które chcemy na niego przeznaczyć. Projekty domów są ogólnie dostępne w sieci, możemy sobie marzyć, planować, jednak w kwestii ostatecznego projektowania naszego przyszłego domu powinniśmy zatrudnić do tego specjalistę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz