środa, 19 kwietnia 2017

Etapy budowy domu

Proces budowy domu to wiele etapów prac. Zaczynając od pozwolenia na budowę, załatwienia wszystkich formalności urzędowych itp., przez stan zero, stan surowy otwarty, założenie instalacji i tynkowania po prace wykończeniowe, montażowe i w końcu odebranie budynku.


Każdy z tych etapów jest równie ważny, każdy trzeba szczegółowo zaplanować i zaangażować się w jego realizację nawet jeśli wyręcza nas grupa fachowców.


Etapem budowy, który daje najbardziej widoczne efekty jest wznoszenie ścian, dlatego jest on uznawany za najważniejszy w całym procesie powstawania domu. Rzeczywiście jest to bardzo istotne, ponieważ od wyboru odpowiedniego materiału wiele zależy. M.in. to ile wydamy pieniędzy i ile będzie nas kosztowała późniejsza eksploatacja budynku. Usługi budowlane Gdańsk - sprawdź!


Kiedy stajemy przed wyborem materiału do budowy ścian, nie powinniśmy kierować się jedynie ceną. To co jest istotniejsze to ich właściwości - akustyka, właściwości termiczne, łatwość budowania, ciepłochłonność, możliwości wykończenia itp.


Jeśli chodzi o akustykę to wiadomo, że czym większa izolacyjność akustyczna tym lepiej. Każdemu zależy, żeby w domu było cicho i spokojnie. Dobre właściwości pod tym kątem mają silikaty i pustaki ceramiczne. Gorzej sprawdza się beton komórkowy.


Właściwości termiczne z kolei to również ważna kwestia. Izolacyjność termiczna oznaczana jest współczynnikiem U- im jest niższy tym lepiej. Godne polecenia materiały to gazobeton, keramzytobeton i ceramika poryzowana. Ściany z ich wykorzystaniem - nawet jeśli są jednowarstwowe, nie potrzebują dodatkowego ocieplania.


Jeśli zależy nam na łatwości budowania, powinniśmy wybrać bloczki betonowe - czym większe tym czas wznoszenia ścian będzie krótszy. Bloczki takie są również łatwe w montażu dzięki specjalnym wpustom i wypustom.


W kwestii ciepłochłonności, najlepiej wybierać materiały, które zagwarantują korzystny mikroklimat w domu. Powinny dobrze akumulować parę wodną i ciepło. Sprawdzą się tu silikaty, które wchłaniają wilgoć i oddają ją, kiedy powietrze jest za bardzo suche.


Istotna rzecz to także odporność na czynniki atmosferyczne. To co warto porównać w tym temacie to nasiąkliwość materiałów. Oczywiście im mniejsza tym lepiej. Materiały o dobrych parametrach to keramzytobeton, niektóre wyroby ceramiczne i silikaty.Popularnym i bardzo polecanym materiałem są też pustaki ceramiczne. Ich skład jest całkowicie naturalny ( piasek, woda, glina), a różnorodność rozmiarów, wytrzymałość oznaczana klasami i inne cechy, sprawiają, że każdy dostosuje je do swoich potrzeb.  Najlepszym wyborem będą pustaki ceramiczne Porotherm.Polecamy:

eSKLEP Bat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz