sobota, 2 lipca 2016

Jak sobie poradzić z nieuczciwym taksówkarzem

Dodatkowe opłaty, dłuższa trasa i zawyżone stawki to domena nieuczciwych taksówkarzy. Niestety nasza niewiedza, jak i nierzadko naiwność wpływa na fakt, że płacimy znacznie więcej za wybrany kursy, a tanie taxi okazuje się niemalże ogołocić nasz portfel. Można jednak ustrzec się przed tego typu praktykami, jeśli tylko zwrócimy uwagę na kilka aspektów. W pierwszej kolejności patrzymy na taksówkę. Niby nic trudnego, a raczej oczywistego, ale nie zauważając oznaczeń, które są charakterystyczne dla taksówki bądź danej firmy, w naszej głowie powinna zapalić się czerwona lampka.
 

Można poszukać w sieci nie tylko oferty, ale i informacji odnośnie taksówek, jakie kursują w naszym mieście. Dzięki temu wiemy czy samochód, który pod nas podjechał to rzetelny kierowca czy też taksówkarz, który z pewnością nie ma uczciwych zamiarów. Do tego można zapoznać się ze stawkami za taką usługę, które określone są odgórnie przez miasto. Dana korporacja nie może przekroczyć górnej granicy. Nie istnieją również opłaty dodatkowe, jak na przykład za czas oczekiwania, o czym wielu klientów nie wie, a potem płaci zbyt wysokie ceny.


Należy kolejno zapoznać się z ceną za pierwszy kilometr jazdy, ale i każdy kolejny. Cena będzie widnieć na taksometrze i powinna wzbudzić nasze wątpliwości, jeśli różni się od tej, jaka została ustalona wedle podanego cennika. Równie ważnym aspektem jest sposób zamawiania taksówki. Dzięki centrali korporacji pozostaje dowód w postaci zamówionej usługi. A kolejnym stanowiącym jednocześnie istotny dla nas dokument jest rachunek bądź paragon za wykonany przejazd.


Dzięki temu możemy dochodzić swoich praw, w razie sytuacji, która wzbudziła nasze wątpliwości, ale i łatwiej będzie nam znaleźć na przykład pozostawiony w taksówce bagaż. Przejazd taksówką nie musi być drogi, niekomfortowy i związany dla nas z niekiedy nawet traumatycznymi przeżyciami. Chwila poświęcona na zwrócenie uwagi, na wyżej wymienione szczegóły może być dla nas naprawdę bardzo ważną i decydującą o tym, iż wybrany kurs będzie satysfakcjonującym.


Polecamy:

fluocars.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz